اصطلاح ورق سیاه این است که به دلیل ذوب اجزای تشکیل دهنده ورق در دمای بالا رنگ محصول مات می گردد و به همین دلیل از اصطلاح ورق سیاه برای نامگذاری استفاده گردیده است.

مراحل تولید ورق سیاه : 
در این روش ابتدا تختال تولید شده در کوره پیش گرم با دمای بالا قرار می گیرد پس از خروج تختال از کوره پیش گرم یک پوسته اکسیدی روی سطح تختال تشکیل می شود . به منظور برطرف ساختن این پوسته اکسیدی ، عملیات پوسته شویی انجام گرفته که تاثیر زیادی بر افت دمای سطح تختال دارد. نورد خشن مرحله بعد از پوسته شویی است . در این مرحله قطعه کار چندین مرتبه از بین غلتک ها عبور می کند تا به تدریج به ابعاد مورد نظر برسد. در طی این فرایند توزیع دمای بار تحت تاثیر چند عامل از جمله انتقال حرارت به محیط و گرمای ناشی از تغییر شکل پلاستیک قرار می گیرد و ضخامت تختال ۱۵ تا ۳۰ % کاهش می یابد. نورد خشن دارای ۲ تا ۳ قفسه است . پس از آخرین قفسه نورد خشن ، ورق وارد مرحله نورد نهایی می گردد.

ورق سیاه

ابعاد ورق سیاه:

ضخامت ۱.۵ میل تا ۱۵ میل به صورت رول یا کلاف نیز آماده میشود از ۱۵ میل به بالا فقط به صورت شیت است.

ابعاد رایج ورق سیاه در بازار از ۱٫۵ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر متفاوت می باشد . قیمت ورق سیاه موجود در بازار نیز با توجه به ضخامت و ابعاد و کیفیت ورق تولیدی تعیین می گردد . دمای ورق در خروج از نورد نهایی تا حدود ۹۰۰ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

ابعاد مرسوم به شرح زیر است:

ورق سیاه  ابعاد ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر

ورق سیاه  ابعاد ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر

ورق سیاه  ابعاد ۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر

ورق سیاه  ابعاد ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر

ورق سیاه  ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر

ورق سیاه  ابعاد ۱۲۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر

ورق سیاه در ابعاد و ضخامت ها مختلف موجود میباشد و برای دریافت قیمت به صورت شبانه روزی میتوانید با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲-۸۵۰۷۴۳۲ بابایی
۰۹۱۲-۱۱۲۹۸۲۳ بابایی
۰۲۱-۶۶۳۱۴۷۳۱ دفتر فروش
۰۲۱-۶۶۳۱۴۷۳۲ دفتر فروش
۰۲۱-۶۶۳۱۶۴۹۷دفتر فروش

انواع ورق سیاه:

ورق های سیاه، در دو نوع ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی با استانداردهای مختلف تولید می شود.

بیشترین کاربرد مصارف صنعتی ورق های نورد گرم از نوع ST37 و در صنایع ساختمانی و ساخت سوله ها، پروژه های مخزن سازی و سد سازی و … می باشد. ضخامت نمونه های موجود دربازار تا ضخامت در حدود ۶۰ میلی متر است؛ این ورق ها قابل برش به قطعات کوچکتری هستند. به طور مثال، ورقی با ضخامت ۴ میلی متر، ۱۰۰ سانتی متر عرض و ۱۲۵ سانتی متر طول دارد.

نوع استاندارد دیگر در ابعاد ۱۵۰ سانتی متر عرض و ۶۰۰ سانتی متر عرضه می شود. برخی از ابعاد ورق سیاه رایج در بازار به شرح زیر است: ورق سیاه ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر ورق سیاه ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر ورق سیاه۶۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر ورق سیاه ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر ورق سیاه ۱۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر ورق سیاه ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر ورق سیاه ۱۲۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر ورق سیاه (نورد گرم) برای تولید مقاطع ساده یا ورق های فلزی استفاده می شود.

ورق سیاه پانچ یا ورق مشبک پانچ:

ورق پانچ سیاه

ورق پانچ ورقی است که با استفاده از دستگاه پانچ CNC به صورت ورق مشبک در می آید. ورق پانچ در شکل های متفاوت از جمله دایره ای، مربعی، ستاره ای، کشویی-مستطیلی و لانه زنبوری تولید می شود. ابعاد معمول ورق پانچ ۲*۱ متر می باشد که البته بر اساس سفارش مشتری می تواند در ابعاد مختلف نیز تولید شود. جهت مشاوره و یا خرید ورق پانچ با اشکال مختلف و همچنین شکل های سفارشی, با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ورق پانچ سیاه