زیگزاگ تیرچه

میلگرد زیگزاگ تیرچه

میلگردهای زیگزاگ تیرچه از اعضای ضروری تشکیل دهنده تیرچه ها هستند که در کنار میلگردهای بالایی یا فوقانی و میلگردهای کششی یا زیرین، مجموعه ی میلگردهای به کار رفته در تیرچه ها را تشکیل می دهند و ارتباط و اتصال این اجزا با جوشکاری میسر می گردد.

یکی از مهم ترین مسائل برای خرید میلگرد زیگزاگ یکسان بودن این میلگردهای زیگزاگی است.

زیگزاگ تیرچه

قیمت میلگرد زیگزاگ تیرچه

جهت اطلاع ازقیمت زیگزاگ و دیگر نمونه ها می توانید بصورت شبانه روزی با کارشناسان قالب پارس (بابایی) تماس بگبرید.

۰۹۱۲-۸۵۰۷۴۳۲ بابایی
۰۹۱۲-۱۱۲۹۸۲۳ بابایی
۰۲۱-۶۶۳۱۴۷۳۱ دفتر فروش
۰۲۱-۶۶۳۱۴۷۳۲ دفتر فروش
۰۲۱-۶۶۳۱۶۴۹۷دفتر فروش

نحوه تولید میلگرد زیگزاگ

تولید میلگرد زیگزاگ به دو روش دستی و مکانیزه می تواند انجام شود.

روش دستی:

در این روش میلگرد زیگزاگ به کمک نیروی دست تولید می شود. اینکار در کارگاه های ساخت تیرچه به وفور انجام می گردد. در پروژه های ساختمان سازی رایج ابعاد و اندازه های میلگردها، گام ها و طریقه ی جوشکاری به صورت نوعی تقریبا یکسان بوده و همگی با مشخصات ثابتی انجام می گردد. برای تولید میلگرد زیگزاگ به سه میلگرد آجدار و یک میلگرد ساده نیاز است. میلگردهای آجدار ابتدا کنار یکدیگر قرار داده شده و در ابعاد مورد نظر برش داده می شود. سپس میلگرد های آج دار را علامت گذاری نموده، میگرد ساده را خم کاری کرده و برای جوش دادن به میلگرد های آجدار آماده‌سازی می کنند. نقاطی که می بایست جوشکاری گردد حتما باید زنگ زدایی گردد. برای این کار هم بر روی میلگرد آجدار و هم بر روی میلگرد ساده می بایست عملیات برس کاری صورت گیرد. بلافاصله نقطه مورد نظر بر روی میلگرد آجدا قرار گرفته و جوشکاری میگردد. اگر برسکاری انجام شود و مدت زیادی از آن گذشته باشد میلگرد ها مجددا یک لاله اکسیدی بر روی خود تشکیل می دهند لذا بهتر است بلافاصله پس از برسکاری عملیات جوشکاری انجام گردد. علاوه بر عملیات جوشکاری از روش قلاب کردن هم برای اتصال میلگردها به یکدیگر استفاده می شود.

روش مکانیزه:

امروزه برای تولید میلگرد زیگزاک از خط های تولید نیز بهره می گیرند. استفاده از خطوط مکانیزه کیفیت بسیار بالاتری برای میلگرد زیگزاگ تامین می نماید.مزیت های تولید میگلرد زیگزاگ به صورت مکانیزه به شرح ذیل است:

  • خم کاری مفتول های میلگردی کاملا یک دست و یکنواخت انجام می گردد.
  • ارتفاع میلگرد زیگزاگ کمترین رواداری را خواهد داشت.
  • عرض میلگرد زیگزاگ در یک راستا بدون کمترین تغییرات تولید میگردد.
  • استفاده از مفتول با قطر بالاتر نیز به راحتی ممکن خواهد بود.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *